godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Konferencja "Fedruj wiedzę o GIS w podziemiach Guido"

W dniu 15 listopada 2017 roku w zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu pod patronatami Wicemarszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego, Prezydenta Miasta Zabrze oraz SGP odbyła się konferencja pt. "Fedruj wiedzę o GIS w podziemiach Guido". Konferencja odbyła się na poziomie 320m pod powierzchnią ziemi w Komorze Badawczej nr 8. Geodeci z klasy 3ego mieli możliwość wzięcia udziału w pierwszej części konferencji. Zaprezentowano ciekawe tematy związane z GIS-em. Pan Marcin Paź z ESRI Polska pokazał zastosowanie GIS-u w e-przyszłości. Pani Izabella Leszczyniak ze Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego w Katowicach zaprezentowała Geoportal Województwa Śląskiego (ORSIP) a pan dr hab. inż. Dariusz Gotlib prof. Politechniki Warszawskiej przedstawił kierunki rozwoju GIS w Polsce w świetle Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Podczas przerwy geodeci skorzystali z możliwości zwiedzenia poziomu 320. Największą atrakcją był przejazd podwieszaną kolejką. Klasa z bliska miała możliwość przyjrzeć się pracy górnika i zobaczyć w jakich warunkach wydobywa się węgiel.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015