godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

GEOTERMIA TOUR

Właśnie zakończył się trzydniowy pobyt naszych uczniów w geotermii podhalańskiej. W dniach 09, 10 i 11 października uczniowie klasy 2 i 3 o profilu odnawialnych źródeł energii uczestniczyli w wycieczce, której myślą przewodnią była geotermia – pozyskiwanie ciepła z wnętrza ziemi. Podczas tych trzech dni pobytu na Podhalu uczestnicy mogli zwiedzić i poznać zasady funkcjonowania PEC „Geotermii Podhalańskiej” – zakładu ciepłowniczego przetwarzającego wydobywaną gorącą wodę w ciepło użytkowe na potrzeby mieszkańców Podhala. Taką ciekawostką jest to, iż do obsługi całego takiego zakładu potrzebna jest tylko jedna osoba, a głębokość odwiertów z których czerpana jest woda sięga 2,5 km w głąb ziemi. W najbliższych latach mają plan wydrążenie odwiertu do głębokości aż 7,5 km. Ponadto podczas wizyty na Podhalu uczniowie zwiedzali infrastrukturę term podhalańskich, a dokładniej „Term Bania” w Białce Tatrzańskiej oraz największych i najnowszych term „Chochołowskie Termy” w Chochołowie. Dodatkową atrakcją była możliwość korzystania z basenów termalnych na obu obiektach. Zabawy, śmiechu i wygłupów było mnóstwo. Po trzech tak odprężających dnia niestety trzeba było wrócić do szkoły ale za rok znowu wracamy na Podhale by „odpocząć”.

galeria
Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015