godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Pierwszy tydzień w Hiszpanii za nami...

erasmuspluslogoRzućmy okiem co tam słychać w Hiszpanii u naszych informatyków odbywających staże. To już ponad tydzień. Sewilla okazała się wspaniałym miejscem, pełnym ciekawych miejsc, ludzi z całego świata, do tego bardzo, bardzo gorącym. Można powiedzieć, że niektórym z uczestników z wrażenia szczęka opadła, a w jednym przypadku była aż potrzebna interwencja chirurga, serio :-)
W skrócie, pracujemy…, niektórzy na pierwszą zmianę, niektórzy na drugą, jeszcze inni i z rana i po południu. Wszystko zależy od tego. kto gdzie trafił. Praktycznie każdy pracuje sam. Tylko dziewczyny mają wsparcie w postaci swoich kolegów (a może jest raczej odwrotnie). Są tacy, którzy mogli spróbować swoich sił nie tylko w informatyce, ale również w innych branżach. Tak czy owak, co byśmy nie robili zdobywamy tu bogate doświadczenie, przełamujemy bariery językowe, nabieramy pewności siebie. To otwiera nam oczy na naszą przyszłość. Kto wie, może niektórzy z nas będą tu kiedyś studiować. To by było coś.
Zgodnie z informacjami trafiliśmy w parach do rodzin. Tylko Rafał jest wyjątkiem i mieszka sam. Rodziny są sympatyczne, nie mamy z nimi większego problemu, są do naszej dyspozycji. Czujemy się jak ich członkowie. Z jedzeniem jest różnie. Nie wszystko nam smakuje, ale ogólnie jest OK, nie narzekamy.
Weekend należał do bardzo aktywnych. W sobotę postanowiliśmy spędzić cały dzień na plaży. Najbliżej jest do Matalascañas, gdzie spędziliśmy razem sporo czasu siedząc w oceanie, grając w piłkę czy wylegując się na gorącym piasku. Teraz już nie jesteśmy tacy biali i wyglądamy jak tubylcy. Wśród nas jednak byli i tacy, co opalali się w ubraniu i nie dotknęli nawet morskiej wody. Trudno to sobie wyobrazić, ale to prawda. Takich to można właśnie nazwać informatykami z krwi i kości.
W niedzielę pojechaliśmy do Kordoby. Piękne, złote miasto. Oczywiście główne atrakcje były nasze: El Alcazar, La Mezquita czy El Puente Romano. Szkoda tylko, że to aż dwie godziny w jedną stronę. No, ale można ten czas spędzić w miły sposób.
Jeden z uczestników, konkretnie Paweł Uchański, uchwycił najważniejsze weekndowe momenty swoją kamerą i stworzył film, który w skrócie opisuje dwa luźne dni w Hiszpanii. Zapraszany do oglądania.

 

Dodatkowo znajdziecie zdjęcia na szkolnym fejsbuku.

Projekt „Przekonaj się czy twoje umiejętności zawodowe są wystarczające by zacząć karierę na europejskim rynku pracy” realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ - Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015