godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Absolwenci na stażu w Hiszpanii

erasmuspluslogo

Z pewnością nie wszyscy wiedzą o tym, że na początku września zagraniczne staże rozpoczęli nasi absolwenci. Zwykle staże te kojarzone są wszak z uczniami klas trzecich naszej szkoły, jednak w kolejnej edycji programu postanowiliśmy dać szansę tym, którzy nie mieli okazji wyjechać za granicę podczas czterech lat edukacji. Dzięki projektowi Erasmus+ „Zwiększ swoje szanse na zatrudnienie w swoim zawodzie po zakończeniu edukacji” uczniowie byłych klas czwartych informatycznych: Monika Jędrysiak, Piotr Miela oraz Michał Skiba stacjonują obecnie w Hiszpanii. Jest to dobrze nam już znana Grenada, dokąd od lat wysyłamy informatyków. Cała trójka pracuje w firmie Informática Reparnet zdobywając doświadczenie serwisując sprzęt komputerowy. Dzielą oni również ogromne mieszkanie, sami gotują, sprzątają. Można powiedzieć, że przygotowują się do samodzielnego życia. Niebawem dołączą do nich uczniowie z Włoch specjalizujący się w tematyce odnawialnych źródeł energii. Organizatorzy zaplanowali dla naszych sporo atrakcji. Nie obywa się bez wycieczek, plażingu, zwiedzania ciekawych miejsc. Zostali oni też poddani intensywnemu kursowi języka hiszpańskiego. Jak piszą, pogodę mają znakomitą. Temperatura utrzymuje się na poziomie 30 stopni, a i deszcz trudno jest wypatrzyć.
Wszystko ma dziać się 10 tygodni. Czas trwania stażu pozwala na rozwinięcie skrzydeł i uzyskanie solidnych kwalifikacji zawodowych. Czy tak się stanie? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy w połowie listopada, kiedy uczestnicy wrócą do Bytomia. Z pewnością pojawią się w szkole z krótką prezentacją.

3absolwenci-grenada-wrzesien-2017-01

Warto wspomnieć, że wspomniana mobilność jest częścią znacznie większego przedsięwzięcia. Już za rok polecą do Hiszpanii następni absolwenci, potem do tego samego kraju dwie piętnastoosobowe grupy informatyków, a na końcu ekonomiści oraz mechatronicy spróbują swoich sił w Wielkiej Brytanii.
A już za tydzień również do Hiszpanii wylatuje połowa klasy III inf B. O tym jednak następnym razem…

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015