godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Gimnazjaliści z wizytą w Pradze

„To już nie ten wiek, żeby tak biegać od pałacu do pałacu” – czyli gimnazjaliści z wizytą w Pradze.
( cytat Adrian III a )

W ostatnich dniach maja nasi gimnazjaliści klas drugich i trzecich odwiedzili jedną z najpiękniejszych europejskich stolic- Pragę. Zanim jednak dotarli do celu swojej wycieczki odkryli tajemnice Skalnego Miasta, gdzie przechadzając się brzegiem rzeki Metuji, ujrzeli urokliwe formy Skał Adrszpaskich, między innymi: Diabelski Most, Skalny Ząb, Dzban, Słoniowy Rynek, Karkonosza oraz Sfinksa. Skalne cuda, wyobraźnia i upał zrobiły swoje i tak naprawdę każdy z uczestników widział to, co chciał. Niemałą atrakcją był rejs Titaniciem II po skalnym jeziorku i pomimo trzech utonięć tego dnia, wszyscy nasi niestrudzeni piechurzy uszli z życiem. Dalsza podróż, dzięki super ekipie MCIiT z Piekar, przebiegła spokojnie i pod hasłem „…czy daleko jeszcze?” W końcu bezpiecznie dotarliśmy do Pragi i wreszcie nadszedł czas na dwudniowe zwiedzanie urzekających zakątków stolicy Czech. Jak przystało na wytrawnych turystów zobaczyliśmy: Klasztor Strahovski, Hradczany z Katedrą Św. Witta, Zamkiem Królewskim, Loretę, Rynek Staromiejski, Dom pod Kamiennym Dzwonem, Staromiejską Wieżę Mostową; wpadliśmy z wizytą na Złotą Uliczkę, na Małą Strane, do ogrodów Wallensteina i na obowiązkową przechadzkę po Moście Karola. Zabytki Starego Miasta to przegląd niemalże wszystkich stylów od gotyku przez renesans, barok, secesję, aż do współczesności. Z kolei, na Nowym Mieście zobaczyliśmy: Muzeum Narodowe, pomnik Św. Wacława , Kościół MB Śnieżnej, Obecni Dum, Wieże Prochową, spacerowaliśmy po najbardziej reprezentatywnym deptaku w Pradze. Dopełnieniem naszego spotkania z praskimi atrakcjami był wieczorny rejs statkiem po Wełtawie. Ale na wycieczce, nie samym zwiedzaniem uczeń żyje. Był więc czas na : czeskie przysmaki dla ochłody, pamiątki i zacieśnienie relacji międzyklasowych. Było tego tyle, że trudno wszystko ogarnąć, a astronomiczny zegar na starym Rynku, nie chciał zwolnić i nieubłaganie odliczał czas końca naszej wyprawy. Trzeciego dnia, w godzinach wieczornych zmęczeni, ale i zadowoleni wróciliśmy do domu. A kto nie był, niech żałuje...

zdjęcia
Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015