godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Nauczyciele ZSTiO wyjadą na szkolenia zagraniczne

erasmuspluslogoDwa tygodnie temu oznajmiliśmy, że mamy kolejny duży projekt mobilnościowy dla uczniów ZSTiO. Za jego sprawą uczniowie oraz absolwenci zrealizują staże zawodowe w Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Tymczasem jak się okazuje nasi belfrzy też będą mogli spróbować swoich sił zagranicą. Złożony w lutym 2017 wniosek w ramach programu Erasmus+ - Edukacja Szkolna, Mobilność kadry, został zatwierdzony do realizacji przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Jest to projekt skierowany do wybranych grup nauczycieli naszej szkoły. Dzięki niemu zostanie zrealizowanych 11 mobilności do takich krajów południowej Europy jak Hiszpania (Huelva), Włochy (Cernusco sul Naviglio), Grecja (Katerini), Cypr (Nikosia) oraz Malta. Będą to krótkie, kilkudniowe wyjazdy mające na celu aktywne uczestnictwo w działaniach typu job-shadowing oraz kursy metodologiczne lub językowe. Jeśli ktoś obserwuje uważnie zagranicznych gości przyjeżdżających do naszej szkoły, z pewnością zauważył kilka tygodni temu nauczycieli z Hiszpanii, którzy uczestnicząc w podobnym projekcie edukacyjnym spędzili tydzień w ZSTiO biorąc udział w różnych zajęciach z wybranymi nauczycielami naszego technikum. Mniej więcej o to chodzi i w naszym projekcie.

Projekt „Kadra nauczycielska ZSTIO w poszukiwaniu nowych rozwiązań edukacyjnych” będzie trwał 18 miesięcy, kończąc się w grudniu 2018. Jego głównym celem jest między innymi większe umiędzynarodowienie naszej placówki, zachęcenie nauczycieli do włączenia się do europejskich przedsięwzięć, zwiększenie atrakcyjności i jakości nauczania, zwiększenie kompetencji językowych nauczycieli, wypromowanie nowych podejść edukacyjnych, w szczególności zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego (CLIL).

Szkoła jest na etapie kontraktowania i podpisywania umowy projektowej z Fundacją. Już niebawem jednak zostaną przesłane do uprawnionych do udziału w projekcie nauczycieli informacje definiujące zasady rekrutacji oraz uczestnictwa.

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015