godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Zakończenie projektu "Odkryj swoje możliwości..."

erasmuspluslogoDnia 17.05.2017 odbyło się podsumowanie trwającego dwa lata finansowanego przez Komisję Europejskiego projektu Erasmus+ „Odkryj swoje możliwości zawodowe w Europie i uwierz w siebie”. Od rana na aulę szkoły przybywały klasy 1-3 naszego technikum. Uczestnicy wszystkich czterech mobilności opowiadali jak to było, co dały im te staże, zachęcali młodszych kolegów do brania udziału w podobnych przedsięwzięciach. Na koniec prezentacji dyrektor szkoły rozdał uczestnikom zestaw certyfikatów i zaświadczeń przydatnych z pewnością w przyszłości do lepszego startu w życie zawodowe.
To ostatnia wzmianka o projekcie, dlatego przypomnijmy, że w stażach brało udział 49 uczniów naszej szkoły. W ciągu dwóch lat wyjechali oni dwukrotnie do Hiszpanii oraz dwukrotnie do Irlandii. Byli to informatycy, mechatronicy oraz ekonomiści. Każdy staż odbywał się w firmach w miastach docelowych i trwał cztery tygodnie. Staże zostały potwierdzone wystawieniem stosownych certyfikatów, w tym Europass Mobilność w dwóch wersjach językowych.
Z pewnością oficjalne zakończenie przybliżyło realia praktyk zagranicznych, większość uczniów techników rozpoznaje program Erasmus+. Mamy też nadzieję, że dla wielu była to inspiracja do ubiegania się o grant w ramach następnych zaakceptowanych projektów mobilnościowych.
Warto dodać, że ZSTiO realizuje dwa następne podobne projekty stażowe. W ciągu najbliższych dwóch lat szkolnych za granicę wyjedzie na czterotygodniowe staże 6 grup naszych uczniów, w sumie 90 osób. Do tego jeszcze będą wyjeżdżać nasi absolwenci. Jest też projekt dla kadry ZSTiO, o czym już niebawem…
Więcej informacji o projekcie oraz zdjęcia z zakończenia zobaczycie na stronie projektu.

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015