godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Obóz naukowy mechatroników

od 15.05 - 19.05 - mechatronicy z klasy 2 pod opieką nauczycieli zawodu brali udział w obozie naukowym. Tygodniowy pobyt był bardzo udany. Mechatronicy na teren obozowiska wybrali HALĘ BORACZĄ. Po wyczerpującym prawie 4 godzinnym podejściu pod górę zaczęli swoje obozowisko. Oprócz nauki tylko i wyłącznie przedmiotów zawodowych zespół złożony z 21 mechatroników i 2 mechatroniczek wykonywał swoje zadania projektowe w oparciu o klocki LEGO. Zadaniem pierwszym do wykonania było zaprojektowanie robota sprzątającego obszar okręgu o średnicy 1 metra. Do wykonania zadania podeszli bardzo rzeczowo i kreatywnie, czego efektem było wypracowanie 8 konstrukcji o różnych algorytmach i różnych budowach. Drugim zadaniem było stworzenie robota obronnego, który toczył walki sumo. Nie liczyły się tutaj siły mięśni tylko dobór odpowiednich czujników i siły napędowej silników. W ramach rekreacji od ciężkiej naukowej pracy w środę w pięknej słonecznej pogodzie mechatronicy wraz z nauczycielami p. Bijak Barosik,p. Kusiem oraz wychowawcą p. Kriesere, udali się w spacer po okolicznych górach. W sumie w ramach wędrówki przeszli trasę 20km. Mimo zmęczenia i wytężenia ciężką pracą umysłową wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domów po drodze zastanawiajac się nad kolejnymi podobnymi formami spędzania czasu na kreatywnej nauce. Mamy nadzieję, że następne roczniki mechatroniczne również na taki obóz się udadzą. Z mechatronicznymi pozdrowieniami Uczniowie klasy 2 m p.

galera

Bijak Bartoski p . Kuś p. Krieser

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015