godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Dzień Europy w ZSTiO

Około 80 osób wzięło udział w ostatniej już przed wakacjami odsłonie Bytomskich Spotkaniach Europejskich zorganizowanych przez Wydział Strategii i Funduszy Europejskich oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Wydarzenie to połączono z obchodami Dnia Europy, w ramach którego zorganizowano wykłady i konkury z wiedzy o Starym Kontynencie. W konkursie „Na ile znam Europę?” udział wzięli uczniowie z dziesięciu bytomskich szkół. 5-osobowe drużyny złożone z uczniów klas od V do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z klas od I do III, zmierzyli się m.in. z pytaniami dotyczącymi geografii, historii oraz sztuki. Pytania były zróżnicowane. Jednym z zadań, które stało przed uczniami szkół podstawowych, było rozpoznanie hymnów poszczególnych państw, czy wskazanie ilustracji przedstawiającej Roberta Schumana. Dla gimnazjalistów przygotowano trudniejsze pytania. Musieli bowiem odpowiedzieć przez ile państw przepływa rzeka Dunaj, jaka jest wysokość szczytu Elbrus czy jak wygląda Alcaide de Gasperi. Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Gimnazjum nr 1. Laureaci odebrali nagrody ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Tego dnia zaplanowano też konferencję „Brexit i co dalej?”, przygotowaną z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy dowiedzieli się kto będzie negocjował warunki umowy dotyczącej Brexitu, jak będzie przebiegał ten proces. Poznali także sylwetki negocjatorów, zasady oraz terminy, kiedy strony zasiądą do rozmów – mówi Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. Z okazji Dnia Europy nasza szkoła otrzymała list wystosowany przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Antoniego Tajaniego (w załączeniu) galeria.

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015