godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Wystawa " W cieniu jednostki...."

W kwietniu, w naszej szkole można oglądać wystawę przygotowaną przez Muzeum Historii Katowic, Instytut Pamięci Narodowej i Archiwum Państwowe w Katowicach pt. " W cieniu jednostki. Kult Stalina na Górnym Śląsku 1945-1956." Ekspozycja ukazuje różnorodne formy oddziaływania na społeczeństwo Górnego Ślaska, by zaszczepić kult Stalina. Publiczny kult wodza osiągnął apogeum w grudniu 1949 roku w związku z 70 leciem urodzin dyktatora. Po śmierci Stalina w marcu 1953 r. zapadła decyzja, aby nazwę miasta Katowice zmienić na Stalinogród, a województwo katowickie przemianować na stalinogrodzkie. Nazwa przetrwała ostatecznie 3 lata do "odwilży" w październiku 1956 r. Wystawę zwiedzili uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 44. w najbliższym czasie oglądną ja także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 i Gimnazjum 7.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015