godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Europejski dzień geodety 2017

Dnia 6.03.2017r. (poniedziałek) po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole Europejski Dzień Geodety. W zajęciach uczestniczyli uczniowie gimnazjum naszej szkoły oraz uczniowie kierunku technik geodeta. Tematem przewodnym tego spotkania było wykorzystanie nowoczesnych technik pomiarowych oraz opracowanie tych pomiarów.
Goście, którzy przeprowadzili w tym dniu warsztaty to:

- Warsztaty AutoCAD - Pani Beata Krystek z Geomatix,
- Pokaz sprzętu – Pani Daria Stuchlik oraz Pan Przemysław Trzeciak
- Pokaz Dronów - Pan Rafał Buzan.
Oprócz części praktycznej dla kierunku geodezyjnego zostały również przegotowane zawody sportowe, które obsługiwali geodeci z klasy 4gg. Rywalizowali m.in. w następujących konkurencjach: bieg parami z łatą, tak aby nie przewrócić ustawionych co 1,5 m tyczek, bieg z pudelkiem po tachimetrze oraz trafienie pionem przywiązanym do paska u spodni do kubka z wodą bez użycia rąk. Miejsce 1 zdobyli geodeci klasy 3ge, a miejsce 2 geodeci klasy 2ego. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę!

Zaproszonym gościom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność. Dziękujemy również Miastu Bytom za patronat nad Europejskim Dniem Geodety i Panu Tomaszowi Nowakowi za reprezentowanie Urzędu Miasta. zdjęcia

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015