godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Praktyki zawodowe…

cork-06032017-sOd poniedziałku kilka klas trzecich technikum jest na praktykach zawodowych. Konkretnie są to ekonomiści, geodeci, mechatronicy i górnicy.
Nie wszyscy odbywają staże w kraju. Są tacy, którzy postanowili zmienić na chwilę miejsce zamieszkania i wybrać się na cztery tygodnie do Irlandii. To uczniowie klasy III ekonomicznej: Oskar Barwacz, Karolina Dutkiewicz, Robert Nowicki, Przemysław Kulawik, Klaudia Maniecka, Sara Nowak, Ewa Paszkiewicz, oraz mechatronicy z klasy III MG: Michał Nerwiński, Arkadiusz Patschek, Kacper Pikuła, Dominik Werenc, Szymon Wiesiołek oraz Kamil Wróbel. Wszystko to dzięki programowi Erasmus+, który umożliwił dziesiątkom uczniów naszej szkoły zrealizować podobne staże zawodowe. To ostatnia, czwarta mobilność w ramach projektu „Odkryj swoje możliwości zawodowe w Europie i uwierz w siebie”. Wcześniej na staże wyjechały dwie grupy do Hiszpanii oraz jedna do Irlandii.
Ekipa z Bytomia od niedzieli jest na miejscu. Ich podróż odbyła się bez większych problemów – wyjazd spod szkoły o 8:30, lot z Łodzi do Dublina oraz transfer naziemny do Cork. Ostatecznie uczniowie ci zostali wieczorem przechwyceni przez ich tymczasowe rodziny zastępcze. Z ostatnich relacji wynika, że wszyscy żyją i mają się całkiem nieźle. Wszyscy również rozpoczęli pracę w firmach powiązanych z ich profilem kształcenia. Diabeł okazał się nie taki straszny, Irlandczycy nie gryzą, przeciwnie, są bardzo mili i pomocni. Generalnie zatem wszystko przebiega jak na razie zgodnie z planem.
W staż wpisane jest też zwiedzanie uroków zielonej wyspy jak Cliffs of Moher, Ring of Kerry, Blarney czy Cobh. Same praktyki są bardzo zindywidualizowane. Praktycznie każdy pracuje w innym przedsiębiorstwie. To doskonała okazja do przełamania barier językowych i społecznych oraz poznanie firm przyjmujących.
Niebawem więcej informacji. Tymczasem możecie podejrzeć zdjęcia z podróży na szkolnym fb.

Projekt "Odkryj swoje możliwości zawodowe w Europie i uwierz w siebie" realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015