godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Ekologiczni zwiedzają Muzeum Energetyki

W ostatnim czasie uczestnicy europejskiego projektu Erasmus + "Ekologiczny i inteligentny dom" odwiedzili Muzeum Energetyki, które znajduje się na terenie ogromnej Elektrowni Łaziska. Swoją przygodę w Muzeum Energetyki uczestnicy rozpoczęli od warsztatów z elektroniki. Wszyscy uczniowie otrzymali zestawy elementów do samodzielnego montażu.Dwie godziny warsztatów minęły niepostrzeżenie na nabywaniu umiejętności konstruowania prostych układów elektronicznych oraz samodzielnego ich lutowania w działający układ.Wszystkie zestawy złożone przez uczestników zadziałały i kolorowe diody migały w najlepsze ku uciesze wszystkich. Następnie młodzież udała się na zwiedzanie samego muzeum, gdzie mogli zgłebiać historię elektryczności i elektroniki. Całe zwiedzanie zostało zwieńczone pokazem wysokich napięć, który zrobił ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015