godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Mechatronicy na Politechnice Śląskiej

1 lutego uczniowie z klasy 2 mechatronicznej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Swoją przygodę z uczelnią rozpoczęli od wykładu: "Metalurgia i odlewnictwo w kulturze i sztuce - od czasów prehistorycznych do współczesności". Następnie pod opieką nauczycieli akademickich udali się na zwiedzanie pomieszczeń uczelnianych. I tutaj spotkała ich niespodzianka. Okazało się, że będą osobiście uczestniczyć w pracach laboratoryjnych: wykonywać połączenia spawane czy odlewać ciekły metal wg odpowiednich metod. Dodatkowo mogli poznać sposoby badania materiałów przy użyciu nowoczesnego sprzętu czy opracowywania powłok ochronnych oraz zasady tworzenia i organizowania linii produkcyjnych. Natomiast w laboratorium Druku 3d uczniowie podzielili się doświadczeniem z pracownikami uczelni... wymienili uwagi nt. doboru parametrów, zasad konstruowania drukarek czy skanowania elementów.       zdjęcia.

Edyta Bijak-Bartosikpogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015