godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

To już jest koniec…

granada-powrot-sDokładnie tak jest. To już koniec praktyk dla informatyków w Hiszpanii. Dzisiaj o godzinie 1.30 w nocy przybyliśmy w to samo miejsce, gdzie wszystko się zaczęło 28 dni wcześniej – naszej szkoły. To była ciężka podróż. Najpierw bus do Malagi, potem lot do Monachium, 4-godzinne oczekiwanie na dalsze połączenie, lot do Krakowa, i finalnie podróż drogą naziemną do Bytomia. Jak się okazało, w Polsce nie jest tak zimno jak zapowiadano. Pilot w rejsie do Krakowa wspominał wprawdzie o 8-9 stopniach, ale z jego błyskawicznej relacji połączonej z szumem lecącego samolotu i zatkanymi uszami nie było do końca jasne, czy mówi o temperaturze dodatniej czy ujemnej.
Podsumowując, dla wielu uczestników to najlepszy miesiąc w życiu. Staż otworzył im oczy na wiele rzeczy. Beneficjenci nabyli nowego doświadczenia, nie tylko zawodowego. Nauczyli się przełamywać bariery komunikacyjne w nowym środowisku, poznali wspaniałych ludzi, zmienili postawy, obalili stereotypy, zwiedzili ciekawe miejsca, poznali kulturę, zwyczaje, hiszpańską kuchnię, nauczyli się współpracować, żyć w grupie współlokatorów…. możnaby tak wymieniać.
Znacie tych ludzi. To Wasi koledzy. Jutro będą w szkole. Zapytajcie ich osobiście, co dała im ta mobilność, staż, i czy warto było znieść trud rekrutacji i finalnie pojechać za granicę. Odpowiedź chyba nie powinna nikogo zdziwić. Wszyscy są zadowoleni i z pewnością, gdyby mieli choć nawet już jutro tam powrócić, zrobiliby to bez wahania.
Co prawda strona internetowa projektu jest jeszcze w budowie, ale już teraz znajdziecie tam artykuły z ważniejszych wydarzeń, galerie zdjęć, raporty z miejsc pracy, profile uczestników. Zapraszamy do oglądania: http://erasmus2016.6cultures1tech.eu/granada/
W ramach niniejszego projektu, zaraz po wakacjach do Hiszpanii pojadą kolejne dwie grupy informatyków. Z początkiem roku kalendarzowego zaczynamy rekrutację. Nie przegap swojej życiowej szansy i weź udział w rekrutacji!


Projekt „Przekonaj się czy twoje umiejętności zawodowe są wystarczające by zacząć karierę na europejskim rynku pracy” realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ - Kształcenie i szkolenia zawodowe.

erasmuspluslogo

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015