godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS)

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS). W tym roku, a jest to drugi rok działania programu w Polsce, do programu przystąpiło 18 nowych szkół, tylko dwie szkoły reprezentują województwo śląskie. Ogółem w bieżącym roku szkolnym w programie EPAS bierze udział 36 szkół z terenu całej Polski.
Program jest dedykowany dla szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności techników i szkół zawodowych. Ma on na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwi doświadczenie, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich w 2019 r.
Szkoła, która z powodzeniem zakończy swój udział w programie, otrzyma tytuł "Szkoły Ambasadora Parlamentu Europejskiego". Przed nami kolejne wyzwania!!!

Ewelina Krysiak-Roykiewicz
Katarzyna Bielecka
Paweł Pawleta

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015