godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Wizyta Oziaków na farmie fotowoltaicznej

Dnia 18 listopada grupa uczniów z klasy pierwszej i drugiej o profilu Odnawialnych Źródeł Energii brała udział w wyjeździe na farmę fotowoltaiczną. Elektrownia słoneczna mieści się na dachu 16 zbiorników wodnych Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Rudzie Śląskiej. Na chwilę obecną jest to największa elektrownia fotowoltaiczna dachowa w Polsce. Na górze zbiorników zainstalowanych jest 1280 paneli monokrystalicznych o łącznej mocy ok. 307 kW. Koszt budowy takiej elektrowni wyniósł prawie 5 mln zł z czego znaczna część pochodziła z dotacji ze środków unijnych.

Edyta Bijak–Bartosik
Dawid Sitek

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015