godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

GIS DAY 2016r.

Już po raz szósty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu zorganizowano obchody GIS Day. W ramach tej naukowej imprezy uczniowie zarówno klas geodezyjnych jak i zaproszonych klas 3 gimnazjalnych Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 7, a także goście firmy Arinet, Geomatix oraz Urzędu Miasta Bytomia mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach poświęconych systemom informacji geograficznej oraz możliwości wykorzystania najnowszego sprzętu geodezyjnego.
W harmonogramie imprezy znalazły się między innymi:
- wykład wprowadzający do tematyki GIS poprowadzony przez panią Anetę Wawrzak nt. „Wykorzystanie GIS w przygotowaniu podkładu mapowego dla przebiegu linii elektroenergetycznych wysokiego napięcia”
– firma Arinet; - wykład „Wykorzystywanie nowoczesnego sprzętu pomiarowego”
– poprowadzony przez przedstawicieli firmy Geomatix; - wykład nt. „Wykorzystywania GIS w Urzędzie Miasta Bytomia” przez panią Danutę Bałdowską;
- warsztaty z wykorzystaniem oprogramowania Quantum GIS przez panią Anetę Wawrzak, przedstawicielkę firmy Arinet;
- warsztaty i obsługa najnowszego sprzętu geodezyjnego zaprezentowanego przez przedstawicieli firmy Geomatix, panią Darię Stuchlik, pana Przemysława Trzeciak oraz pana Joachima Mateja.
- warsztaty prowadzone przez przedstawiciela Urzędu Miasta Bytomia panią Danutę Bałdowską nt. „Wykorzystywania strony internetowej http://sitplan.um.bytom.pl w życiu codziennym mieszkańca miasta Bytom.

Oprócz czasu na zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, był też czas na takie atrakcje jak konkurs wiedzy geodezyjnej dla uczniów klas o innych profilach kształcenia niż geodezja, czyli klas technikum i gimnazjum, jak również konkurs wiedzy o GIS dla klas z kierunku geodezyjnego. Dla uczestników obchodów Światowego Dnia GIS-u przygotowano również gadżety ufundowane przez patrona imprezy – firmę ESRI.

 • kilka zdjęć z obchodów GIS Day
 • piszą o nas
 • geoforum.pl
 •  

  Październik 2018
  Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  11
  12
  › "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
  Data :  12 październik 2018
  13
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28

  pogimnazjum.bytom.pl

  pogimnazjum.bytom.pl

                     

  geoline geomax

  progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

  Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

  ZSTiO 2015