godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Konkurs "Chłopska gra symulacyjna"

chlopskagra219 października 2016 r. młodzież ZSTiO uczestniczyła w pierwszej bytomskiej edycji ekonomicznej gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”. Chłopska Szkoła Biznesu to ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej, która w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej. Promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele technikum:  Monika Kwoka, Martyna Bętkowska

oraz gimnazjum: Mateusz Łuczak, Seweryn Cieśla

W trakcie gry wcielili się oni w role rzemieślników, którzy produkują towary, handlują na jarmarku oraz organizują wyprawy handlowe przynoszące dochody i doskonale się spisali realizując założenia konkursowe.

Uczestnikom gratulujemy świetnych wyników!

chlopskagra1

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015