godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Projekt unijny na skalę krajową!

Jury ogólnopolskiego konkursu Eduinspiracje organizowanego corocznie przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji zakwalifikowało projekt naszej szkoły „Doświadczenie zdobyte na europejskim rynku pracy poprzez staż zagraniczny – bezcenne” do finału.
Nasz projekt został doceniony w kategorii „Edukacja zawodowa” jako najbardziej wartościowy, zwłaszcza w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów działań, projektów dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Tylko 5 najlepszych projektów w kraju zostało nominowanych w każdej kategorii konkursowej, my realizowaliśmy jeden z nich!

W projekcie uczestniczyło czterdziestu pięciu uczniów klas trzecich o kierunku: technik informatyk, technik mechatronik oraz technik ekonomista. Uczniowie odbywali staże w hiszpańskich i irlandzkich firmach związanych z ich dziedziną kształcenia. Dzięki realizacji mobilności uczniowie zdobyli nowe kompetencje związane m.in. z grafiką komputerową, administrowaniem sieciami komputerowymi, mechatroniką samochodową oraz prowadzeniem firmy. Program stażu, był dokładnie dopasowany do każdego z uczestników. W projekcie wzięło udział aż 39 instytucji. Umiejętne zarządzanie całym przedsięwzięciem stanowiło jego atut– uczniowie mieli później okazję wymienić się doświadczeniami na temat struktury pracy w podobnych instytucjach.
W listopadzie 2016 podczas Gali Wręczania Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji odbędzie się finał konkursu.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015